Najnovšie novinky a aktuality

KORA a.s.

KORA napreduje aj po 30-tich rokoch

KORA napreduje aj po 30-tich rokoch

Trenčianska firma KORA, ktorá predáva chemicko-technologické produkty, pokračuje vo svojom úspechu a nedávno oslávila 30-te výročie založenia a pôsobenia na Slovensku. Počas týchto rokov sa jej podarilo vybudovať to, čo mnohým firmám nie.

Aktuálne pôsobí na troch trhoch a chystá sa vykročiť na štvrtý, čo je dôkazom jej neustáleho rastu. Rodina Horalovcov s biznisom s tržbou vyše 30 miliónov eur avizovala niekoľko zmien, ktoré nielenže potvrdili stabilnú pozíciu na trhu, ale posilňujú jej pôsobenie v priemyselnej oblasti. Jednou z nich bola generačná výmena v jej vedení. Riadenie úspešnej rodinnej firmy KORA pred niekoľkými rokmi prebral Peter Horal, čím sa začalo nové obdobie pre spoločnosť s ďalším pokrokom.

Silný zamestnávateľ v trenčianskom kraji, ktorý svojou expanziou prekračuje slovenské hranice, disponuje silnou stránkou. Aj to predurčuje firmu KORA k úspechu. Keďže jej nie je ľahostajné životné prostredie, uprednostňuje zodpovedné a udržateľné podnikanie. Príkladom je poradenský servis v oblasti predaja chemických produktov so zreteľom na ekologický dopad a bezpečnosť. Firma sa taktiež zaoberá myšlienkou distribúcie biodegradovateľných plastov.

Hoci tridsiatka je celkom vysoké číslo, métou majiteľa Pavla Horala je dosiahnuť šesťdesiatku. Toľké výročie vzniku samostatnej rodinnej firmy by chcel osláviť a podniknúť kroky, ktoré by k tomu viedli. Čas nezastaví firmu v posúvaní sa vpred.

Tagy :