Najnovšie novinky a aktuality

KORA a.s.

Náterové hmoty budúcnosti. KORA predstavila udržateľné nátery a najnovšie výrobné trendy.

Náterové hmoty budúcnosti. KORA predstavila udržateľné nátery a najnovšie výrobné trendy.

Najnovšie ekologické nátery, moderné výrobné postupy, najnovšie technológie – to boli témy konferencie Výroba náterových hmôt. Medzinárodní experti na nej predstavili novinky v segmente a podelili sa o najnovšie výskumné poznatky a praktické skúsenosti pri výrobe, sušení a bezpečnom skladovaní náterových hmôt. 

Medzinárodná konferencia privítala 70 špecialistov zo Slovenska, Nemecka, Talianska, Poľska, Čiech, Maďarska, Turecka a svetových lídrov v oblasti náterových hmôt. Hlavným organizátorom stretnutia bola spoločnosť KORA, jeden z najväčších distribútorov chemicko-technologických produktov pre strednú Európu. Konferencia sa uskutočnila 13. - 14. októbra 2022 pri Bratislave.

„Segment farbív je mimoriadne dynamický. Som veľmi rád, že máme v strednej Európe progresívnych obchodných partnerov, ktorí reflektujú na najnovšie trendy. Spoločne tak prinášame na trh moderné komponenty a nátery, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy kvality a udržateľnosti,“ uviedol na úvod konferencie Peter Horal, generálny riaditeľ spoločnosti KORA. 

Špičkoví odborníci a svetoví lídri v segmente náterov a farbív sa venovali aktuálnym trendom, legislatívnym zmenám a výzvam na trhu. 

Na konferencii sa predstavili: 

  • Nové zákonné povinnosti pre prácu s diizokyanátmi
  • Moderné disperzie a ekologické nátery s nízkym vplyvom na životné prostredie
  • Nové možnosti využitia prírodných pigmentov
  • Ekologické nátery na ochranu dreva.  

Medzinárodná konferencia sa venovala aj moderným výrobným postupom a technológiám. 

  • Ako zlepšiť disperziu práškov vo farbivách a na ktoré faktory si dať pozor? Praktické skúsenosti s aplikáciou celulózových polymérov a redispergovateľných polymérnych práškov
  • Sušidlá budúcnosti. Aké moderné technológie budú využívať
  • Aké sú najnovšie postupy bezpečného skladovania náterových hmôt a udržateľnej mikriobiálnej kontroly

Najnovšie technológie, komponenty a poznatky predstavili medzinárodne uznávaní odborníci a zástupcovia spoločností KORA, SYNTHOS, RUDOLF CHEMIE, SAPICI, Lanxess, K2C a EGE KHIMYA. 

Tagy :