Najnovšie novinky a aktuality

KORA a.s.

Strategické partnerstvo českých lídrov – KORA štartuje spoluprácu so Spolchemie

Strategické partnerstvo českých lídrov – KORA štartuje spoluprácu so Spolchemie

Spoločnosť KORA, významný distribútor chemických produktov pre priemyselné odvetvia v strednej a východnej Európe, začala novú zásadnú spoluprácu. Stala sa distribučným partnerom jednej z najstarších chemických výrob na svete - Spolchemie. 

Spolek pro chemickou výrobu (Spolchemie) je česká výrobná chemická firma so sídlom v Ústí nad Labem. Založená bola v roku 1856 a dodnes patrí medzi popredných európskych výrobcov rôznych foriem syntetickej živice. Výrobky fabriky zohrávajú dôležitú úlohu v automotive, stavebníctve, energetike, farmaceutickom priemysle a v mnohých ďalších odvetviach. Spoločnosť výrazne investuje do výskumu a inovácií, čoho potvrdením je nielen zamestnávanie 150 expertov v troch výskumných tímoch, ale aj viac než 70 patentov a mnoho ďalších aktívnych prihlášok, ktoré má v súčasnosti Spolchemie na konte.


Pre spoločnosť KORA znamená toto partnerstvo nové možnosti v oblasti distribúcie alkydových živíc. KORA bude reprezentovať kvalitu a dlhoročnú tradíciu v oblasti výroby alkydov na slovenskom, českom aj maďarskom trhu. Pridanou hodnotou spolupráce je environmentálny dopad, keďže produkty Spolchemie sú maximálne šetrné k životnému prostrediu. Vysokosušinové, vodou riediteľné či bezrozpúšťadlové alkydy majú obsah bio zložky až do 92%. Vďaka svojim výborným úžitkovým vlastnostiam, dobrej odolnosti voči poveternostným vplyvom a obsahu látok prírodného pôvodu sú alkydy vo veľkom využívané predovšetkým pro výrobu ochranných i dekoratívnych náterov, farieb, či lakov na kovové a drevené povrchy.


„KORA dlhodobo prináša produkty renomovaných globálnych výrobcov na lokálne trhy a našou devízou je schopnosť reflektovať na praktické a meniace sa potrieb našich zákazníkov,“ uviedol Peter Horal, CEO spoločnosti KORA. „Nové partnerstvo so Spolchemie znamená pre našich zákazníkov prístup k špičkovej kvalite. Prináša nielen nové portfólio a širší výber, ale predovšetkým záruku naplnenia individuálnych potrieb a zároveň maximálnej bezpečnosti.“ Samozrejmosťou je flexibilita v dodávkach a schopnosť uspokojiť akýkoľvek dopyt.


KORA si ako rodinná firma a dodávateľ, ktorému záleží na biznise našich zákazníkov, partnerov na spoluprácu starostlivo vyberá tak, aby sme sa mohli za kvalitu osobne zaručiť. S vyše dvoma desiatkami našich partnerov patríme medzi najspoľahlivejších dodávateľov v odbore. S novým partnerom Spolchemie nás spája nielen dôraz na udržateľný rozvoj, zodpovednosť v rámci ochrany zdravia aj životného prostredia, snaha o rešpektujúci prístup vo výrobe, ale aj ambícia zlučovať rokmi overené výrobné postupy a suroviny s najnovšími poznatkami a inovatívnymi procesmi.

Tagy :