Najnovšie novinky a aktuality

KORA a.s.

Nová značka Envalior prináša inovatívne technické materiály

Nová značka Envalior prináša inovatívne technické materiály

Spoločnosť KORA, slovenský distribútor chemicko-technologických produktov pre strednú Európu, prijala informáciu o vzniku novej spoločnosti Envalior a teší sa na budúcu spoluprácu.

Envalior, silný hráč v celosvetovom sektore technických materiálov má ambíciu stať sa spoločnosťou, ktorá prináša revolučné zmeny do tohto odvetvia. Tento inovatívny podnik vznikol strategickým zlúčením dvoch etablovaných priemyselných gigantov, spoločností DSM Engineering Materials (DEM) a LANXESS High Performance Materials (HPM). Vďaka spoločnej histórii trvajúcej viac ako 100 rokov má spoločnosť Envalior jedinečnú pozíciu na vytváranie zmysluplnej hodnoty pre zákazníkov. Podľa CEO Petra Horala, spoločnosť KORA vidí potenciál v budúcej spolupráci. „Nová značka Envalior má našliapnuté na dlhodobý rast v sektore špeciálnych materiálov a môže aktívne formovať budúce trendy v odvetví,“ uviedol P. Horal.

Dynamická kombinácia lídrov v odvetví

Spoločnosť Envalior je výsledkom spolupráce medzi globálnou súkromnou investičnou spoločnosťou Advent International a spoločnosťou LANXESS, ktorá sa zaoberá špeciálnymi chemikáliami. Toto spojenectvo vytvorilo firmu s pôsobivým obratom 4 miliardy eur a rôznorodou pracovnou silou približne 4 000 kvalifikovaných zamestnancov po celom svete.

Nový podnik má silné medzinárodné zastúpenie s rozsiahlymi prevádzkami v Ázii, Európe a USA. Tento globálny dosah spolu so storočnou históriou inovácií zameraných na zákazníka umožňuje spoločnosti Envalior ponúkať jedinečné portfólio popredných značiek výrobkov, recyklovaných materiálov a riešení na biologickej báze.

Vizionárska firemná značka

Spoločnosť Envalior bude pokračovať v prístupe zameranom na udržateľnosť, ktorého priekopníkmi boli spoločnosti DEM a HPM. Cieľom spoločnosti je inovovať na čele s meniacou sa dynamikou trhu a vyvíjajúcimi sa potrebami zákazníkov so zameraním na ekologicky zodpovedné riešenia. Odhodlanie spoločnosti Envalior presadzovať uhlíkovo efektívne technológie umožní udržateľný pokrok v celom reťazci.

Spoločnosť Envalior je dôveryhodným partnerom automobilového priemyslu, ktorý poskytuje ľahké materiály, ktoré nahrádzajú kovové komponenty, čím sa znižujú emisie CO2. Spoločnosť tiež zohráva kľúčovú úlohu pri rozvoji e-mobility, pričom jej materiály sa používajú v batériách a nabíjacích systémoch, elektronických riadiacich systémoch, výkonovej elektronike a ďalších automobilových aplikáciách. V elektrotechnickom a elektronickom priemysle sa riešenia spoločnosti Envalior vo veľkej miere využívajú pre komponenty v smartfónoch a rôznych spotrebných tovaroch.

 

Tagy :